Gdzie najlepiej założyć bloga?

gdzie założyć blogaCoraz więcej osób chcących zaistnieć w sieci, zastanawia gdzie założyć bloga. Do wyboru jest kilka platform, mniej bądź bardziej popularnych. Każda z nich ma zarówno zalety i jak wady. Warto przeanalizować obie strony, a co najważniejsze posiadać wyobrażenie o tym, jak ma wyglądać nasz blog. Wtedy dużo łatwiej wybrać konkretną platformę ze względu na jej możliwości, które okażą się dla nas niezbędne. I pytanie, gdzie założyć bloga w tym momencie nie pozostaje już bez odpowiedzi.

Gdzie założyć bloga Blogger/Blogspot czy WordPress?

Blog powinien być w pełni przystosowany do naszych potrzeb. Dlatego też osoby posiadające już własny internetowy dzienniczek, niejednokrotnie decydują się na zmianę platformy blogowej. Jednymi z najbardziej popularnych platform, z których korzysta większość bloggerów, jest Blogger/Blogspot oraz WordPress. Ta pierwsza zyskuje wielu zadowolonych użytkowników przede wszystkim ze względu na łatwość w jego użyciu. Bardzo dobra opcja dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w pisaniu swojego bloga a nawet są potocznie zwanymi laikami w tej dziedzinie. Jest to również opcja bezpłatna i umożliwiająca dość nieskomplikowaną konfigurację. Pozwalające na umieszczenie reklam i dodawanie własnych widgetów.

Dla tych, którzy liczą na coś więcej i potrzebują zdecydowanie bardziej urozmaiconych opcji, polecaną platformą jest właśnie WordPress. Jest on znacznie bardziej elastyczny pod względem wyglądu i układu na stronie niż Blogspot. Możliwości rozbudowy strony są właściwie nieograniczone, podobnie jak i pokaźna liczba wtyczek pozwalająca tworzyć prawdziwe cudeńka. WordPress to również dużo lepsze opcje pod względem możliwości wypozycjonowania strony, które to z kolei w Blogspocie ograniczone są raczej do minimum.

Ta druga platforma pozwala także na rozwiązywania problemów technicznych i służy doradztwem w rozmaitych kwestiach związanych zarówno z blogowaniem jak i samą platformą. A informacje te można znaleźć na forum użytkowników. Tak więc jeśli zastanawiamy się gdzie założyć bloga, przydatnym będzie dokładne przemyślenie czego od niego oczekujemy.

No related content found.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge